o nas

Tak jak projektant haute-couture na widok pięknej tkaniny oczami wyobraźni widzi gotową kreację, tak my widząc piękne drewno, najpierw w wyobraźni, potem w pracowni, tworzymy meble, które nadają charakteru wnętrzu, a czasami grają tam pierwsze skrzypce, stając się ulubionym elementem wystroju.

 

Nasze meble tworzymy ze starego, kilkudziesięcioletniego drewna, którego wygląd zachwyca od pierwszego wejrzenia.

Najbardziej magiczny moment to chwila, gdy, podczas ręcznej obróbki, spod wierzchniej, szarawej warstwy odzyskanego drewna wydobywa się cała jego historia zapisana na przestrzeni lat przez słońce, śnieg, wiatr i deszcz.

Kolor, struktura takiego drewna są unikatowe, na wzór linii papilarnych, na próżno bowiem szukać dwóch identycznych belek. Każda jest jedyna w swoim rodzaju, podobnie jak tworzone z nich meble.

Mając w domu taki mebel, możemy być pewni, że mamy w domu unikat i że nikt nie może się pochwalić identycznym meblem jak nasz.

 

Wykonujemy również meble z litego drewna, takiego jak dąb czy jesion. I tutaj znowu szukamy charakternych elementów, pięknych sęków, oryginalnego usłojenia, które naznacza dany kawałek drewna i daje gwarancję, że mebel, który z niego powstanie, będzie nie tylko trwały i solidny, ale będzie miał swój charakter wyrażony ilością sęków czy rysunkiem usłojenia.